Wózek dziecięcy do małego samochodu

Wózek dziecięcy do małego samochodu to obecnie gadżet wielu rodziców, głównie gdy mieszkają oni w mieście. Wiemy, że często (szczególnie) duże miasta bywają zatłoczone, dlatego ich mieszkańcy chętnie decydują się na niewielkie pojazdy, dzięki którym przemknąć każdą drogą, w każdym korku i co ważne znajdą dla siebie odrobinę miejsca parkingowego. Dlatego właśnie są one tak chętnie wybierane, choć przy małym dziecku mogą być dość uciążliwe. Zwłaszcza, gdy zamierzamy z maluchem podróżować, mając wózek. Ten powinien być odpowiednio dobrany pod auto, gdyż wyjdzie to znacznie taniej, niż zakup nowego auta a wózek to tylko chwilowy dodatek.

Zatem jaki wózek dziecięcy do małego samochodu kupić, by nie żałować decyzji i nie zrobić wtopy podczas wybierania. Powinien on pasować pod pojazd, jaki mamy, jego parametry, ale też być wygodny czy funkcjonalny. Dlatego też zwróćmy uwagę na poniższy artykuł. Tam przygotowaliśmy dla Was wiele ciekawych rozwiązań, porad oraz przykładów. Zobaczcie sami! Zapraszamy do lektury!

Jaki wózek dziecięcy do małego samochodu wybrać i kupić?

W sklepach dostępne s różne modele wózków, w tym wózek dziecięcy do małego samochodu. Dobrze by było, gdybyśmy najpierw zastanowili się, czego oczekujemy. A także jakie cechy są dla nas ważne, by mieć je na uwadze podczas zakupów. Ale też nie zapomnijmy, by spojrzeć na kilka istotnych elementów tego produktu, jakimi są:

  • parametry,
  • siedzisko,
  • daszek,
  • kola i hamulce.
Wózek dziecięcy do małego samochodu
Wózek dziecięcy do małego samochodu / Ranking, cena, opinie

Parametry wózka dziecięcego do małego samochodu

Oczywiście zacząć musimy poszukiwania odpowiedniego wózka dziecięcego do małego samochodu patrząc na jego parametry. Powinien być na tyle niewielki, by zmieścić się do auta, najlepiej jest wybrać model składany. W ten sposób zajmie mniej miejsca w bagażniku. Mogą to być także odczepiane elementy, jak podnóżek, daszek, itp. Ale parametry to też waga. Małe wózki cechują się niską wagą do 6 kg! Zatem utrzymamy go nawet w jeden ręce będąc kobietą.

Siedzisko w wózku dziecięcym do małego samochodu

Kolejnym niezwykle ważnym elementem jest siedzisko wózka dziecięcego do małego samochodu. Bowiem musi to być coś, co zmieści się d auta, ale też będzie komfortowe dla dziecka i dość przestronne. Zatem musimy mieć oczy szeroko otwarte, by znaleźć swój model. Wybierzmy odpowiedni materiał, miękki, a zarazem solidny, odporny na otarcia, ruchy dziecka i zabrudzenia.

Polecamy: Wózek dziecięcy do samolotu

To także ważne, aby siedzisko cechowało się możliwością regulacji jego stopnia nachylenia. Czyli dokładniej mówiąc, by można było go zmieniać z pozycji siedzącej, przez leżąco-siedzącą do typowo leżącej. W ten sposób maluch ma zapewniony maksymalny komfort podczas spacerów. Zwłaszcza podczas pierwszych miesięcy życia, gdzie sen jest jego nieodłączną częścią dnia codziennego, jest ważny dla jego rozwoju.

Mimo, że ma to być wózek dziecięcy do małego samochodu, siedzisko powinno być usztywnione by maluch się w nim nie zapadał. Ale niezwykle przydatne dla rodziców są dodatki, takie jak kieszonki na „akcesoria pod ręką”, na jedzenie i napoje dla maluszka oraz zabawki.

Jaki wózek dziecięcy do małego samochodu
Jaki wózek dziecięcy do małego samochodu wybrać? Opinie, cena, ranking

Daszek w wózku dziecięcym do małego samochodu

I jeszcze warto wspomnieć o daszku, który jest częścią wózka dziecięcego do małego samochodu. Jednak w tym przypadku warto wybrać mniejszy model, który nie zakrywa dziecka w pełni, ale częściowo, głownie chroniąc główkę przed udarem słonecznym, poparzeniem czy deszczem oraz wiatrem. Powinien być wykonany z oddychającego materiału, jednocześnie solidnego. A co ciekawe wiele model oferuje teraz możliwość odpięcia zadaszenia podczas podróży.

Koła i hamulce w wózku dziecięcym do małego samochodu

Na koniec dodamy też o często zapominanych kołach oraz hamulcach w wózku dziecięcym do małego samochodu. Te elementy to ważna część, które wpływają zarówno na jakość podróżowania, jak i na bezpieczeństwo dziecka. Zatem zdecydujemy się na lekkie koła, niewielkie, ale mocne, odporne na uszkodzenia. Najlepiej, by były stałe, czyli by się nie ruszały, co ułatwia nam wpakowanie wózka do bagażnika. Polecamy wybrać model z 4 kółkami wykonanymi z poliuretonu wraz z amortyzacją kół. Dzięki czemu możemy nimi jeździć nawet po nierównym terenie. A dla dziecka dobrym rozwiązaniem okazuje się podnóżek, który jest po prostu wygodnym akcesorium dla malucha podczas spaceru. I mamy pewność, że nie włoży on nóg pod koła podczas jazdy.

Kolejny element to wspomniane już hamulce. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jak bardzo są przydatne, dopóki nie staniemy na górce. Zatem powinny być one niezwykle solidne, co pozwoli uniknąć nam niebezpiecznych sytuacji. Warto mieć na uwadze, by był to hamulec nożny, co ułatwi nam transport wózka,bez zbędnych, wystających elementów. Zwykle taki hamulec znajdziemy obok kół tylnych.

Najlepszy wózek dziecięcy do małego samochodu

Najlepszy wózek dziecięcy do małego samochodu to niewielkich rozmiarów gadżet, składany, który łatwo zapakować do bagażnika pojazdu. Mogą to być łatwo demontowalne elementy, następnie łatwe w montażu. To także elastyczny materiał, niewielkie siedzisko, niska waga. Jednak całość powinna być solidna. Warto dodatkowo zakupić etui ochronne, by wózek nie budził się podczas przejazdów i pakowania. W sklepach z pewnością znajdziemy najlepszy model dla siebie i malucha.

Gdzie kupić wózek dziecięcy do małego samochodu?

Dobry wózek dziecięcy do małego samochodu z pewnością zakupimy w stacjonarnych sklepach oraz marketach z akcesoriami dla dzieci, gdzie dokładnie sprawdzimy parametry, czy pasują one pod nasze auto. Ale dodatkowo możemy skorzystać z pomocy ekspedientki sklepu. Zwrócimy uwagę na pewno na więcej szczegółów, niż na zdjęciu, chociaż w internecie także jest spory wybór i dobre ceny.

Do znanych i chętnie wybieranych producentów zaliczamy m. in.: Lionelo, MoMi, Kinderkraft, Chicco oraz inni.

Najlepszy wózek dziecięcy do małego samochodu
Najlepszy wózek dziecięcy do małego samochodu

Cena wózka dziecięcego do małego samochodu

Czy wózek dziecięcy do małego samochodu to duży wydatek za niewielkie parametry? Ogólnie wózki różnego rodzaju mają różne ceny. Jednak tu mamy mały gadżet, zatem nie kosztuje on tyle samo, co masywne modele, z wielkimi kołkami i milionem akcesoriów. Zwykle za taki model zapłacimy między 600 zł a 800 zł. Najdroższe kosztują jakieś 1200 zł.

Wózek dziecięcy do małego samochodu – opinie

A Wy jaki wózek dziecięcy do małego samochodu wybieracie? Jaki macie model auta, że zamierzacie kupić mały gadżet? Jakie parametry oznaczają dla Was „mały”? Czym się charakteryzuje taki wózek? Jakie cechy powinien posiadać? A co dla Was jest ważne, podzielcie się tym z nami i innymi czytelnikami! Zapraszamy do komentowania i pozostawiania własnych opinii w tym temacie!

Wózek dziecięcy do małego samochodu / Ranking najlepszych

Wielu rodziców, jak już wspominaliśmy decyduje się na minimalne rozwiązana, które maja im ułatwić codzienne funkcjonowanie. Dlatego warto wybrać do tego odpowiednie dodatki, które znajdziecie choćby w naszym rankingu najlepszych wózków dziecięcych do małego samochodu. Zobaczcie, co warto kupić, ich pełne opisy wraz z aktualną ceną. Po co szukać po czeluściach internetu, gdy tu macie wszystkie godne polecenia modele w jednym miejscu. Zapraszamy!

Dodaj opinie na forum