Wózek dziecięcy do roweru

Wózek dziecięcy do roweru to bardzo przydatny gadżet dla każdego aktywnego rodzica. Takiego, który lubi jazdę na rowerze, ale i też chce spędzić czas z dzieckiem. Zatem coraz więcej rodziców decyduje się na specjalny wózek, który podłączony jest do roweru, w którym podróż spędza dziecko. W ten oto sposób możemy pokonać dłuższą trasę, bez marudzeń malucha, że już nie daje rady czy już go nogi bolą. Więcej dzięki temu przejedziemy, mamy miejsce na niezbędne rzeczy w tym głównie te dla dziecka. A maluch może spokojnie podziwiać okolicę i nawet zrobić sobie małą drzemkę.

Więc jaki wózek dziecięcy do roweru kupić i dlaczego w ogóle jest wart naszej uwagi? Jeśli szukacie przydatnych informacji, koniecznie sprawdźcie nasz poniższy artykuł. Wiele porad, specjalnie dla Was w jednym miejscu. Zebraliśmy także polecenia czytelników w naszym rankingu najlepszych. A to wszystko dla Was! Serdecznie zapraszamy do lektury i nie zapomnijcie zostawić swoich opinii w tym temacie w naszej sekcji komentarzy! Zaczynamy!

Czym jest wózek dziecięcy do roweru?

Warto wyjaśnić rodzicom, którzy jeszcze tego nie wiedzą, czym jest wózek dziecięcy do roweru. Otóż jest to bardzo populary gadżet, którego zadaniem jest móc przewozić dziecko. W taki sposób, że przyczepka przyczepiona jest do tyłu roweru, więc jest za tylnym kołem. Dziecko patrzy przodem do kierunku jazdy, a rodzic w każdej chwili może się odwrócić sprawdzić, co się u niego dzieje. I jest to bardzo bezpieczny sprzęt. Pozwala dziecku odpoczywać, bez konieczności pedałowania, co również zmniejsza stres rodziców.

Wózek dziecięcy do roweru
Wózek dziecięcy do roweru / Ranking, cena, opinie

Jaki wózek dziecięcy do roweru wybrać i kupić?

A zastanawialiście się już w ogóle, jaki wózek dziecięcy do roweru wybrać? Czym się kierować albo c jest ważnego? Nie? To my Wam podpowiemy. Bowiem dostępne są różne modele. I każdy z nich będzie czymś innym dla każdego rodzica. Najlepsze modele przede wszystkim są dopasowane do potrzeb rodziców. A to oznacza, że musimy mieć na uwadze własne zapotrzebowanie najlepsze dla malucha oraz kilka ważnych cech samego produktu, takich jak:

  • ilość dzieci,
  • podłoże,
  • ochrona,
  • bezpieczeństwo.

Ilość dzieci w wózku dziecięcym do roweru

Przede wszystkim zacznijmy od wielkości wózka dziecięcego do roweru. Zastanówmy się, czy kupujemy go tylko da jednego dziecka, a może mamy dwójkę w podobnym wieku. Albo inne dzieci w rodzinie? A ile z nich będzie jeździć takim wózkiem? Są modele większe i mniejsze. Warto je też dopasować do wieku dzieci czy do ich wzrostu, ogólnego rozwoju.

Sprawdź: Wózek dziecięcy do małego samochodu

Podłoże w wózku dziecięcym do roweru

Kolejnym elementem jest podłoże w wózku dziecięcym do roweru. Tu warto celować w podłoże łatwe w utrzymaniu czystości. Wiadomo, że siedziska zawsze muszą być miękkie i najlepiej plamoodporne. Za to podłoże, tam gdzie maluch ma nogi, powinno być twarde, które można wyjąć, wyczyścić i nie odkształca się. Nie psuje się od butów dziecka. Powinniśmy móc szybko usunąć z niego piasek, wodę czy błoto powstałe przy niepogodzie.

Na podłoże składają się również koła. Te są bardzo ważnym elementem wpływającym na jakość podróżowania. Zwykle są one 3 – dwa z tyłu większe i jedno mniejsze na przodzie. Wielkość powinna być dopasowana do reszty parametrów. Zwróćmy uwagę z czego są wykonane. Chociażby gumowe, napompowane są odporne na urazy. Mocne a także solidne nawet na nierównościach. A nigdy nie wiemy, na jaką drogę trafimy. One także powinny być łatwe w utrzymaniu czystości.

Jaki wózek dziecięcy do roweru
Jaki wózek dziecięcy do roweru wybrać? / Opinie, cena oraz ranking

Ochrona w wózku dziecięcym do roweru

Co kryje się pod hasłem ochrona w wózku dziecięcym do roweru? Przede wszystkim dotyczy to ochrony malucha w różnych warunkach atmosferycznych. Wózek powinien być tak dopasowany, aby w pełni chronił przed upałami, czyli promieniami słońca, które mogą sparzyć dziecku skórę. Ale i w inne miesiące, np. gdy zastanie nas deszcz, by maluch nie przemókł, bo to może doprowadzić do choroby. A także powinna to być ochrona przed silnym wiatrem. To wszystko to ochrona zapewniana przez pelerynkę oraz daszek dołączone do zestawu. W przypadku słońca, aby dziecko się udusiło od gorąca, warto by daszek miał przewiewne okienka z siateczki.

Bezpieczeństwo w wózku dziecięcym do roweru

A co powiemy na temat bezpieczeństwa w wózku dziecięcym do roweru? Przede wszystkim to najlepsza jakość wykonania, czyli solidne materiały, odporne na urazy zewnętrzne, typu pogodę, otarcia, zadrapania, itp. Ważne jest, aby wózek by dobrze zamontowany, a także by posiadał pasy bezpieczeństwa dla naszej pociechy. Wtedy to mamy pewność, że nie wypadnie podczas jazdy na ulicę. Najlepiej wybrać te 3 lub 5 punktowe, których maluch sam nie odepnie. Dobrym rozwiązaniem jest również jazda przodem do kierunku jazdy. Wtedy możemy w każdej chwili spojrzeć na nasza pociechę, czy wszystko jest dobrze.

Zobacz także: Wózek dziecięcy do samolotu

Najlepszy wózek dziecięcy do roweru

Najlepszy wózek dziecięcy do roweru to taki gadżet, który cechuje się odpowiednią jakością, posiada niezwykle trwałe elementy, które są jednak bezpieczne dla dzieci. Wiele z tych modeli odpowiada różnym modelom rowerowym. Jest więc raczej uniwersalnym sprzętem. Takim, który jedzie, jest zabezpieczony przed odłączeniem się i łatwym w utrzymaniu czystości. Warto mieć na uwadze wodoodporny materiał, łatwy w czyszczeniu, ale też ochronę w postaci daszka, który chroni przed różnymi warunkami atmosferycznymi. W tym przed słońcem, wiatrem czy deszczem.

Gdzie kupić wózek dziecięcy do roweru?

Dobry wózek dziecięcy do roweru kupimy w różnych sklepach. Największy wybór z nich znajdziecie w internecie. Ale naszym zdaniem najlepiej udać się do sklepów stacjonarnych, gdzie możemy sprawdzić każdy model i porównać go z innymi. Także z pomocą ekspedientki. A są to m. in. sklepy z akcesoriami dziecięcymi, sklepy rowerowe czy duże dyskonty z produktami dziecięcymi oraz sportowymi/turystycznym.

Do chętnie wybieranych producentów należą: Profex, Qeidoo, Klarfit, Croozer, AniOne oraz inni.

Najlepszy wózek dziecięcy do roweru
Najlepszy wózek dziecięcy do roweru

Cena wózka dziecięcego do roweru

Ile kosztuje wózek dziecięcy do roweru? Czy jest to drogi gadżet? Oczywiście, zależy, ile planowaliśmy wydać, jakiego producenta wybierzemy czy też jaka jest to jakość, jakie ma cechy, itp. Zwykle znajdziemy dość tanie egzemplarze, za około 600 zł czy 700 zł. Jednak te lepsze kosztują już do 1000 zł w górę. Nawet do 2500 zł – 3500 zł.

Wózek dziecięcy do roweru – opinie

Co Wy sądzicie w tym temacie? Dlaczego warto kupić wózek dziecięcy do roweru? Po co on jest? Jakie korzyści daje? Co Wy zauważyliście? Czym się wyróżnia? Jakie cechy posiada? Czy są to tylko zalety czy może jakieś wady także? W jakiej cenie warto kupić taki gadżet? Od jakiego producenta i dlaczego? Chcecie się podzielić swoimi opiniami oraz doświadczeniami? To zapraszamy Was do sekcji komentarzy!

Wózek dziecięcy do roweru / Ranking najlepszych

Wielu rodziców chce aktywnie spędzać czas ze swoimi dziec, od małego uczyć ich zdrowych nawyków, dużej dawki ruchu. Ale przy maluchach potrzebne są sprzęty, a takie znajdziecie w naszym najnowszym rankingu najlepszych wózków dziecięcych do roweru. Pełen opis każdego produktu, sprawdzonego, poleconego wraz z aktualną ceną. Każdy rodzic znajdzie coś dla siebie i dziecka, tylko spieszcie się, zanim inni wszystko wykupią!

Dodaj opinie na forum