Wózek dziecięcy do samolotu

Wózek dziecięcy do samolotu to taki wózek, który nadaje się idealnie do lotów samolotem. A więc szczególnie polecany jest rodzicom, którzy chętnie podróżują ze swoimi pociechami. Bo jak wiemy operatorzy linii lotniczych stosują pewne limity dla pasażerów, aby zapewnić im bezpieczny lot. Wtedy to bagaż musi mieć odpowiednią wagę, a czasem nawet, jeśli przekroczy ileś kilogramów, musimy dopłacić pewną kwotę. Mimo to rodzicom maluszków przysługują pewne udogodnienia, które pozwalają na lot z dzieckiem. Zatem mamy możliwość zabrania wózka na pokład tylko jakie informacje są dla nas ważne, które musimy znać?

Przede wszystkim podróże z dzieckiem stały się powszechne i wózek dziecięcy do samolotu to już podstawowy bagaż wielu rodziców. Tylko jaki wózek możemy zabrać, by rzeczywiście pozwolono nam z nim wejść, także bez żadnych opłat? Na co szczególnego zwrócić uwagę albo zależy to od operatora linii lotniczej? Co warto wiedzieć przez zakupem biletu i wylotem? Tego dowiecie się poniżej.

Zatem już teraz zapraszamy do lektury pełnej przydatnych porad!

Jaki wózek dziecięcy do samolotu wybrać i kupić?

Zastanawialiście się kiedyś, jaki wózek dziecięcy do samolotu wybrać, by nikt nie odprawił Was z kwitkiem do domu, a wymarzone wakacje przepadną? A może dlatego, z Waszej nie wiedzy i strachu nie decydujecie się na wakacje samolotem z dziećmi? A może czas to zmienić? Bo to na prawdę wygodny i szybki środek transportu. Szczególnie, że można ze sobą zabierać wózek na pokład samolotu. Przed zakupem biletów jednak polecamy zapoznać się z kilkoma ważnymi informacjami, a mowa o:

  1. wiek dziecka,
  2. zasady,
  3. przygotowanie.
Wózek dziecięcy do samolotu
Wózek dziecięcy do samolotu / Ranking, opinie, cena

Wiek dziecka a wózek dziecięcy do samolotu

Oczywiście każdy rodzic wie, że na każdy etap życia malucha, dostępne są różne wózki. Tak i w tym przypadku musimy mieć na uwadze wiek dziecka, gdy zabieramy wózek dziecięcy do samolotu. Najchętniej przyjmowane są wózki spacerowe, gdyż te zajmują mało miejsca. Jednak w przypadku, gdy dziecko nie ma jeszcze odpowiedniego wieku, by swobodnie korzystać z tego modelu, to przyjmowane są wysokie gondole (zwykle, gdy maluch ma mniej, niż pół roku, czyli do około 6 miesiąca życia dziecka).

Jakie zasady pasują u różnych przewoźników w związku z przewozem wózka dziecięcego do samolotu?

To zapewne jeden z ważniejszych elementów, aby sprawdzić, jakie zasady panują u różnych przewoźników, kiedy chcemy zabrać ze sobą wózek dziecięcy do samolotu. Bowiem u tanich operatorów lotów, zwykle spodziewać się możemy wymogu złożenia wózka, aby ten zajmował mniej miejsca. Oczywiście jego przewóz odbywa się w luku bagażowym wraz z walizkami. Jednak najczęściej na stronie danego przewoźnika nie ma wzmianki, co do dokładnych wymiarów wózka. Ale warto to sprawdzić indywidualnie, aby nie było niespodzianki przed lotem. To samo dotyczy opłat. Większość przewoźników oferuje nam wózek dziecięcy do samolotu w cenie biletu, jeśli podróżujemy z dzieckiem do 2 roku życia.

W przypadku starszych dzieci, powyżej 2 roku życia, tani przewoźnik linii lotniczych zwykle nie oferuje nam darmowego lotu dla wózka, nawet gdy jest to lekka i niewielka spacerówka. Wtedy musimy dopłacić – cennik zawsze dostępny jest na tronie przewoźnika. Zwykle jest to dopłata za nadbagaż. I oczywiście w ogóle zgodzi się na wózek, jeśli w luku bagażowym jest wystarczająco dużo miejsca.

Jaki wózek dziecięcy do samolotu
Jaki wózek dziecięcy do samolotu wybrać? – Zobacz- cena, opinie, ranking

Przygotowanie wózka dziecięcego do samolotu

Oczywiście nie zapomnijmy, że wózek dziecięcy do samolotu musi być odpowiednio przygotowany do oddania go do luku bagażowego wraz z resztą walizek. Przede wszystkim chodzi o odpowiednie zabezpieczenie go. Najprostszym sposobem jest owinąć go folią (stretch). To zabezpiecza wózek przed zarysowaniami ze strony walizek i innych urządzeń, jaki znajdują się w samolocie. Innym sposobem jest możliwość zapakowania go do specjalnego pokrowca dołączonego do zestawu lub zakupionego osobno w sklepie z akcesoriami dla dzieci na konkretny wózek (sprawdzamy, by pokrowiec pasował do naszego modelu).

Dodatkowo przed wylotem powinniśmy zadbać o oznaczenie wózka, gdyż szczególnie na dużych lotniskach łatwo może dojść do pomyłki. Wielu rodziców podróżuje teraz z dziećmi i podobne wózki w jednym miejscu to teraz żadna nowość. Może to być na przykład takie rozwiązanie, jak w przypadku bagażu rejestrowanego, czyli podpisujemy go imieniem i nazwiskiem, dodatkowo może to być numer telefonu, czy też po prostu charakterystyczna wstążka, naklejka czy brelok, inna przypinka.

Najlepszy wózek dziecięcy do samolotu

Najlepszy wózek dziecięcy do samolotu, czyli taki model, który wpasowuje się w parametry, które zostaną z pewnością zabrane na pokład. Dla naszego spokoju, warto wybrać model solidny, wytrzymały, taki, który jest odporny na urazy, zabrudzenia czy otarcia. Bowiem nigdy nie wiemy, jak nasz wózek będzie traktowany przez pracowników lotniska. A najlepiej, gdyby w zestawie dołączony był specjalny, ochronny pokrowiec, który ułatwi nam transport, zabezpieczając akcesorium przed zanieczyszczeniem. W tym także koła przed urwaniem czy przebiciem się o coś ostrego.

Gdzie kupić wózek dziecięcy do samolotu?

Tak na prawdę wózek dziecięcy do samolotu kupimy w tych samych sklepach, co zwykle wózki dla dzieci. Czy to jest w internecie, czy sklepie lub markecie z akcesoriami dla dzieci. Zawsze znajdziemy coś odpowiedniego, także korzystając z pomocy doradcy klienta czy też samemu porównując dostępne modele.

Do często wybieranych producentów zaliczyć możemy np.: Cybex, Smiki, Skiddou, Kinderkraft oraz inni.

Najlepszy wózek dziecięcy do samolotu
Najlepszy wózek dziecięcy do samolotu

Cena wózka dziecięcego do samolotu

A ile kosztuje wózek dziecięcy do samolotu? Ogólnie wózki to raczej drogie dodatki dla dziecka, ale trzeba je mieć. Tym samym warto zwrócić uwagę na różne rodzaj oraz modele, a także jakość związaną z materiałem wykonania czy też z producentem. Bowiem cena rozpoczyna się już od 200 zł za spacerówkę, po 600 zł także za spacerówkę. Jednak w każdym z tych przypadków patrzmy na wygląd oraz konstrukcję.

Wózek dziecięcy do samolotu – opinie

Czy Wy macie swoje zdanie w tym temacie, jaki wózek dziecięcy do samolotu kupić? Mieliście już jakieś doświadczenie, żeby lecieć z dzieckiem na wakacje? Co wtedy ze sobą zabieraliście? Czy macie jakieś sprawdzone sprzęty? A może dopiero szukacie? Co macie sprawdzonego? Co możecie polecić innym rodzicom? Jakie są procedury lotu z wózkiem, wiecie? Czy dla Was jest coś szczególnie ważnego, na co chcecie zwrócić uwagę podczas zakupu? Macie jakieś obawy? Dajcie nam znać! W sekcji komentarzy czekamy na Wasze opinie!

Wózek dziecięcy do samolotu / Ranking najlepszych

Wielu rodziców chętnie podróżuje ze sowimi pociechami. A szczególnie popularne stało się latanie samolotem zagraniczne, jak i kontynentalne podróże z maluszkami, które dopiero co się narodziły lub nadal korzystają z wózka, jako transportu poruszania się. A więc potrzebne Wam są wtedy odpowiednie modele, które znajdziecie w naszym rankingu najlepszych wózków dziecięcych do samolotu. To sprawdzone przez innych rodziców sprzęty, a każdy z nich zawiera pełen opis produktu oraz jego aktualną cenę. Wiec zachęcamy jak najszybciej do wyboru!

Dodaj opinie na forum